Vízszigetelés

Vízszigetelések közül Cégünk több technológiát is alkalmaz.
Legelterjedtebbek a bitumenes vízszigetelések, amelyeket úgy nevezet hegesztési, olvasztási módszerrel készítünk. A bitumenes lemez alsó oldalát nyílt lánggal megolvasztjuk és így tapad rá a szigetelendő felületre illetve a két lemez találkozásánál az átfedéseket ezzel a módszerrel rögzítjük egymáshoz.
Bitumenes vízszigetelést alkalmazunk, beton aljzatra erre kerül a hőszigetelés majd egy újabb réteg beton és végül a burkolat. Pincék falaira is bitumenes szigetelést olvasztunk itt már minimum 2 rétegben. Ezt védjük drain lemezzel esetleg egy szigetelést védő fallal a mechanikai sérülésekkel szemben.
A bitumenes vízszigetelés rétegszámát a felhasználási terület és a víz mennyisége határozza meg.
A lapos tetők vízszigetelésére is alkalmazzuk a bitumenes szigetelést itt a felső réteget palaőrlemény védi és növeli a szigetelőanyag élettartalmát.
A bitumenes vízszigeteléseknél fontos tudni, hogy hova melyik bitumenes lemezt alkalmazzuk, munkám során találkoztam már olyan esettel mikor a beltéri aljzatra való lemezt ráolvasztották a lapos tetőre és egy év alatt tönkrement a vízszigetelés. Nem elég csak a bitumenes lemez vastagságát nézni, fontos a hordozóréteg, a felületkezelés, homokszórt, palaőrleményes vagy csupaszlemez-e.
Vízszigetelő anyag lehet speciális vízzáró vakolat is. A gyártó megadja az anyag vastagságát és felhasználási területét.
Léteznek a kenhető vízszigetelések, ezek közül két fajtát emelnék ki az egyik a vékonyfólia, a másik a cementalapú, poralapú termékek. Ezek alkalmazási területe főleg épületen belül vizes helyiségeknél, fürdőszobák, konyhák, WC-ék, burkolat alatti vízszigetelése, de akár medencék vízszigetelésére is alkalmas.
A fent elhangzott vízszigetelési munkákat folyamatosan alkalmazzuk kivitelezéseink során.

Vízszigetelés